Jdi na obsah Jdi na menu
 


Střelecké akce

     V neděli 27. 5. 2012 se od 9. hodin uskutečnily brokové střelby našeho mysliveckého sdružení na střelnici Chodeč v Pelhřimově. 

   V neděli 12. 6. 2011 se od 9 hodin uskutečnily brokové střelby našeho mysliveckého sdružení na střelnici Chodeč v Pelhřimově.

 
   
   V neděli 15. 6. 2008 se od 10 hodin uskutečnily brokové střelby. Střílel se lovecký parcour na parcourové střelnici Vráž. Podrobnější informace o této střelnici, pravidlech střelby a další podrobnosti je možné najít
zde
   I přes to, že výsledky našich členů a několika hostů, nesplnily naše očekávání, proběhly střelby v dobré náladě. Důležitější než nastřílet velké množství terčů pro nás bylo, že jsme se opět sešli, procvičili si zacházení se zbraní a vyzkoušeli jiný druh střelby.
 

   7. 7. 2007 se na střelnici ve Zvěroticích uskutečnily brokové střelby našeho sdružení. Bohužel na této akci nám příliš nepřálo počasí. Hlavní nevýhodou byl velmi silný vítr, který stěžoval střelby všem zúčastněným.
   Střílelo se na 14 jednotlivých terčů na loveckém kole a 6 terčů zajíce.
   Na těchto střelbách se nejvíce dařilo panu Josefu Sváčkovi (nastřílel 14 z 20 terčů). Druhý byl pak Dvořáček Petr  a třetí pan Mládek Karel. Na 5. a 6. místě se překvapivě umístili naši tradiční honci – pánové Plášil Jan a Horák Vladimír.
   Dalším záporem celé akce byla nízká účast. Celkový počet 12 závodníků nesplňoval naše očekávání. I z tohoto důvodu posuneme termín příštích střeleb na druhou polovinu června, kdy ještě není doba dovolených.
   Po ukončení střeleb jsme se přesunuli do nedalekého srubu pana Hory v Nových Dvorech. Zde jsme v malebném prostředí tuto akci dotáhli do zdárného konce i po společenské stránce.
 

   Tradici má v našem sdružení i střelba na asfaltové holuby. Na sobotu 8. 7. 2006 si naše sdružení zamluvilo střelnici MS "Libuš" ve Zvěroticicích na Táborsku. Počasí nám opět přálo, a tak jsme zde v malebném prostředí prožili příjemné dopoledne. Jediným záporem byla menší účast myslivců z důvodu právě probíhající doby dovolených.
   Stříleli jsme každý na 14 terčů na loveckém kole, vždy vysoká a nízká věž, a na 6 terčů zajíce. Zajímavé je, že v mnoha případech ten, komu se nedařilo na loveckém kole, sklízel úspěchy ve střelbě na zajíce. Na výkonu některých se kladně projevilo nezbytné "hecování" i dobře míněné rady ostatních.
   Letos zvítězil náš toho času "invalidní" myslivecký hospodář ing. Karel Mládek s nástřelem 15 z 20 terčů. Druhý skončil místopředseda MS, pan Josef Sváček s 11 zásahy.

   Akce se všem líbila a náš dík patří zejména vstřícným pořadatelům v čele s mítním hospodářem p.Žahourem st. a správcem střelnice p. Koblasou mladším.